MINDFULNESS, KOMUNIKACIJA I REZILIJENTNOST
Šta je mindfulness? Kakve uticaje mindfulness ima na vaše međuljudske odnose?
Zašto su kratki momenti svijesnosti, ponavljani mnogo puta, tako važni za naše blagostanje?
Šta su neurobiološki modeli prakse meditacije?
Sve veći interes za meditaciju u kulturi je povezan sa interesovanjem za naučno proučavanje meditacije, posebno u vezi sa kliničkim primjenama i u nauci o mozgu.
Šta je neuroplastičnost i “kognitivna rehabilitacija”? Kako postajemo otporniji i tolerantniji na stres?
Nauroplastičnost zavisna od iskustva znači da se naš mozak mijenja sa iskustvom i praksom, što ima radikalne i inspirativne implikacije za učesnike. Umjesto da budu fiksni entiteti sa nepromjenljivim osobinama i ponašanjima, naši mozgovi i psihološke tendencije su zapravo prilično promjenljivi. Baš kao što vježbanje i trening jača mišiće, mentalne navike konstruišu se i postaju ukorijenjene u odgovarajućim mrežama mozga.
Koji su temelji integrisanja unutrašnjih elemenata mindfulnessa i svijesti u međuljudskim odnosima?
Kako obučavamo pažnju i fokus?
Jedan od najvećih životnih izazova je uspješno regulisanje emocija. Da li neke strategije regulacije emocija imaju više da ponude od ostalih?
Šta su hipofrontalnost i neuroanatomija patnje?
Heterogena porodica mentalnih treninga poznata kao kolektivna “meditacija” može se posmatrati kao neurokognitivna obuka koja ima za cilj povećanja prefrontalne kognitivne kontrole i povećanje afektivne regulacije i emocionalnog blagostanja.
Prijavi se sada za besplatno predavanje, za naš program Interpersonalne komunikacije u trajanju od 8 nedjelja, ili se prijavi sada za naš program Mindfulness Redukcije Stresa u trajanju od 8 nedjelja.
Broj mijesta je ograničen na 20.
FORMA ZA APLIKACIJU